Misiunea

Ne dorim să fim un sprijin pentru cei defavorizaţi şi marginalizaţi social, ca să poată să se exprime şi să recâştige dreptul la o viaţă decentă şi demnă, prin programe de asistenţă socială şi prin acţiuni caritabile şi umanitare.

Asociatia Sansa Ta, este un  ONG non-profit, care doreste sa promoveze prin proiecte sociale, educationale, sportive, dreptul la o viata mai buna pentru familiile cu copii aflate in situatiile de risc in vederea prevenirii abandonului familiar, scolar, marginalizare, integrare. Programele noastre se adreseaza si altor categorii defavorizate (copii/tineri institutionalizati si postinstitutionalizati, persoane fara adapost, etc).

Scopul și Proiectele Sociale:

Obiectivul organizației este să ofere o șansă la o viață mai bună familiilor cu copii în situații de risc. Proiectele acoperă domenii sociale, educaționale și sportive.

Certificări și Recunoaștere

Asociația Sansa Ta este acreditată de către Ministerul Muncii și Justiției Sociale, înregistrată cu seria AF, nr. 004086/2018, să acorde servicii sociale.

Organizația este înregistrată în Registrul Asociațiilor și Fundațiilor de la Judecatoria Buftea, cu numărul 36 PJ/ 2011.

Asociația Sansa Ta este înscrisă în REPERTOAR-ul Camerei Deputaților la numărul 267/2014.

Asociația Sansa Ta a primit certificarea ISO 9001 pentru managementul calității și serviciilor sociale în perioada 2015-2018, confirmând profesionalismul în gestionarea activităților lor sociale.

Statutul Juridic

Fondată în baza OG 26/2000, Asociația Sansa Ta a obținut personalitatea juridică în 2011 și este înregistrată la Judecatoria Buftea. A fost acreditată de către Ministerul Muncii și Justiției Sociale pentru a acorda servicii sociale și este operator de date cu caracter personal din 2014 conform ANSPDCP.